niedziela, 13 listopada 2022

Historia Naturalna Magii

 Czy wasze dzieci interesują się światem magii, nadprzyrodzonych zjawisk, bajecznych postaci? Jeśli tak to najnowsza propozycja wydawnictwa HarperKids bedzie nie lada gratką w waszej domowej biblioteczce, lecz pamiętajcie, aby do jej lektury podejść z dozą zdrowego rozsądku i przymrużeniem oka.
Historia Naturalna Magii


Historia naturalna magii to małe kompendium magicznej wiedzy, które otworzy przed nami wrota, pełnego intrygujących tajemnic świata. Co młodzi pasjonaci magii znajdą w tej niebywale przepięknie wydanej książce? Jest ona pełna różnorodnej wiedzy związanej z tematem przewodnim z różnych dziedzin, oraz najróżniejszych zakątków świata takich jak Egipt, Rosja, czy Afryka.

Historia Naturalna Magii przedstawia słynne z legend postacie magiczne takie jak: czarownice, magowie, pokaże, jak sporządzić eliksiry i korzystać z zaklęć. W książce miesza się historia magii, z legendami, wiedzą astronomiczną, botaniką. Znajdziemy w niej informacje o minerałach, fazach księżyca, mocy roślin i żywiołów, dowiemy się które dni w roku są najbardziej magiczne oraz jakie rodzaje magii występują.
Na tym jednak nie koniec, znajdziemy w niej informacje jakie drewno najlepiej nadaje się na różdżki, poznamy magiczny alfabet oraz ulubione zwierzęta czarnoksiężników czy dowiemy się o różnych źródłach magicznej energii, a tarot czy numerologia otworzą przed nami swe tajemnice.
Historia Naturalna Magii robi ogromne wrażenie estetyczne już od samej okładki, która jest bogato zdobiona z fakturowaną okładką, a brzegi stron s a w kolorze miedzi co robi niesamowite wrażenie. Znajdziemy tu bez liku pięknych, klimatycznych ilustracji, które wprowadzają istnie magiczny klimat do książki.