środa, 29 lipca 2020

Książki dla maluchów - nowości lipiec 2020

Cóż nowego pojawiło się w literaturze dziecięcej w wakacje? Wydawnictwa nie próżnują i co rusz możemy wzbogacać naszą biblioteczkę o kolejne ciekawe propozycje wydawnicze dla najmłodszych.
Zatem zapraszam na przegląd wakacyjnych nowości dla najmłodszych.

Bing czynności to kartonowa, niedużych wymiarów książeczka dla dzieci z zaokrąglonymi rogami, która wraz z Bingiem i innymi bohaterami tej bajki nauczy dzieci nazw podstawowych czynności takich jak: rysuję, czytam, tańczę, maluję, buduję itd. Proste, kolorowe rysunki przedstawiające bohaterów popularnej bajki Bing sprawiają, że chętnie sięga się po nią ucząc i poznając świat oraz czynności jakie w nim robimy.

Wraz z Tomkiem i innymi lokomotywami najmłodsi czytelnicy będą mieli okazję poznać 100 słów związanych z takimi kategoriami jak: pojazdy, jedzenie, ludzie, zwierzęta, przyroda, kolej, przedmioty. Dzieci poznają je "podróżując" razem z lokomotywami po ich bajkowym świecie. Jest to świetna propozycja dla najmłodszych fanów bajki Tomek i przyjaciele.


W tej serii pojawiły się takie tytuły jak: Kot-o-ciaki oraz Dzień, w którym Heniś poznał skarpetkę. Są to urocze, krótkie opowiadania zawarte w twardej, kartonowej książeczce, przeznaczone dla najmłodszych dzieci, przepięknie zilustrowane. Opowiadanie o Henisiu mówi o przyjaźni dwóch skarpetek. Wraz z Henisiem oraz lewą skarpetką wyruszamy na poszukiwanie prawej skarpetki. Dlaczego zaginęła lewa skarpetka i dlaczego Heniś musiał zmienić się w detektywa, tego dowiecie się w czasie lektury.

Natomiast druga propozycja to przemiłe opowiadanie o kotkach, które wybrały się do dziadka z którym uczyły się nurkować. Co kotki znalazły w głębinach morza, jakie morskie stworzenia poznały nasze kociaki tego wszystkiego możecie dowiedzieć się czytając ją.

Akademia Mądrego Dziecka również wprowadziła do swojej serii wodne kolorowanki dla najmłodszych, tylko cóż to by była za mądra akademia, gdyby w swoich książeczkach proponowała tylko kolorowanie wodą. Otóż twórcy tej serii idą krok dalej i tworzą książeczkę z tematycznymi wierszykami, w której dziecko wciela się w rolę ilustratora przy okazji ćwicząc swoje zdolności manualne.
Mała Zuzia właśnie obchodzi swoje 5 urodziny. Dostaje w prezencie od babci domek dla lalek, w którym postanawia ugościć zaprzyjaźnione wróżki, od których otrzymuje tajemniczy prezent. Wieczorem mama przypomina jej, że następnego dnia zostanie w domu z babcią, bo ona z tatą Zuzi i bratem wyjeżdża na kilka dni, natomiast Zuzia zostaje, bo jest za mała. Nasza młoda bohaterka jest zawiedziona, że jest za mała na wyjazd. Wypowiada życzenie, że chciałaby być już duża. Gdy rano budzi się, okazuje się, że jej życzenie się spełniło. Zuzia staje się dorosła. Bardzo jej się to podoba. Zakłada kolczyki, buty na obcasach i wychodzi z domu na plac zabaw. Po drodze kupuje sobie bardzo dużo lizaków, ale okazuje się, że nie smakują jej tak wspaniale jak zwykle. Piękne buciki na obcasach są niewygodne, natomiast dozorca wygania ją z huśtawek. Następnie dzwoni dyrektorka z przedszkola, która upomina ją, że nie wolno spóźniać się do pracy. Czy Zuzi spodoba się bycie dorosłą? Co zrobią wróżki, gdy się zorientują jakie zamieszanie sprawił ich prezent? Czy Zuzia znowu będzie mała? Tego wszystkiego dowiecie się czytając książkę.
Marzenie Zuzi to ciekawe opowiadanie dla dzieci, które często pragną być już dorosłe, bo dorośli wszystko mogą. Dzieci nie zdają sobie sprawę jakie obowiązki mają dorośli. Jeżeli i wy macie takiego małego urwisa, który nie może doczekać się już dorosłości to koniecznie musicie przeczytać mu tę książeczkę.