czwartek, 22 sierpnia 2019

Akademia Mądrego Dziecka nowości - Bobas odkrywa naukę, Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych, ...

Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa Egmont, to wspaniała seria dla dzieci od roku do wieku przedszkolnego, która wspomaga rodziców w rozwoju ich dzieci. Zawsze chętnie wypatruję nowości z tej serii i jeszcze nigdy nie byłam nimi rozczarowana. Tym razem chciałabym wam pokazać dwa nowe cykle, składające się  na tą serię oraz kolejne propozycje w już znanych nam cyklach Akademii Mądrego Dziecka.Z dziurkami


Na rynku pojawiły się dwie nowe twarde książeczki z dziurkami pt. Owady i kwiaty oraz Myszka szuka domu. 
W książeczce Owady i kwiaty na każdej stronie maluch poprzez rymowankę i piękne ilustracje, poznaje jednego owada (trzmiel, gąsienica, motyl, mrówki, pluskwa, pająk,skorek, ...) i jeden kwiat (nenufar, mak, powój, kaczeniec, dzika róża, stokrotka, ...). Ilustracje nie są realistyczne, ale bardzo wesołe, kolorowe i poprzez skojarzenia, dziecku łatwiej jest zapamiętać poznane owady i kwiatki.
Myszka szuka domu to rymowanka, w której razem z dzieckiem przewędrujecie po lesie w poszukiwaniu jej domu. Myszka na swojej drodze napotyka różne zwierzęta leśne. Dzięki tej wędrówce czytelnik poznaje zwierzęta oraz ich domy, aż w końcu mała myszka trafia do swojej norki. Książeczka oprócz rymowanego wiersza ma piękne kolorowe ilustracje, zachęcające do czytania.
Bobas odkrywa naukęBobas odkrywa naukę to nowa cykl, w którym małe dzieci w bardzo przystępny sposób, będą mogły zapoznać się z tak trudnymi pojęciami jak np. fizyka kwantowa. W cyklu Bobas odkrywa naukę, jak na razie, pojawiły się 4 książeczki:

- Fizyka kwantowa
- Termo-dynamika
- Energia odnawialna
- GrawitacjaSą to książeczki dla najmłodszych czytelników, w których autor próbuje w bardzo przystępny sposób wytłumaczyć naukowe zjawiska, które mogą ciekawić maluchy, np dlaczego przedmioty spadają. Często rodzice nie potrafią w prosty, klarowny sposób wytłumaczyć takich zjawisk swoim pociechom. Z pomocą przychodzą te książeczki, które tłumaczą te pozornie trudne pojęcia na przykładach analogii, które są zrozumiałe nawet dla bobasów, a dokładniej dla dzieci od około 1 roku życia.Jak widzicie oprócz prostego tłumaczenia i jasnych analogii, znajdziemy w nich przepiękne ilustracje, które zachęcą bobasy do przeglądania tych książeczek.

Literkowe przedszkole


Z cyklu Literkowe przedszkole pojawiły się kolejne książeczki od literki F do J.

W każdej z takich książeczek dziecko będzie miało okazję poznawać kolejne litery z alfabetu słuchając wesołych i wciągających opowiadań z życia przedszkola.W każdym z opowiadań wyrazy na daną literę zaznaczone są  osobnym kolorem. Znajdziemy w niej  zadania do wykonania w celu utrwalenia poznanej litery. Nasz mały przedszkolak będzie mógł pokolorować daną literkę, będzie miał za zadania pokolorować wyrazy zaczynające się na daną literę, rozwiązać zagadkę oraz pokolorować obrazki według instrukcji.


Książeczki przeznaczone są dla dzieci, ale do pomocy będą potrzebni rodzice, którzy przeczytają opowiadanie, przeczytają polecenia przy zadaniach. Przy okazji opowiadania, można porozmawiać z dzieckiem o emocjach, o relacjach jakie panują u niego w przedszkolu, podpytać o dzieci, które chodzą razem z nim do grupy oraz o zajęcia, czy są podobne do tych o których przeczytacie w książeczce. 


Mój zeszyt obserwacji przyrodniczychBędąc dorosłymi ludźmi, często zapominamy o otaczającym nas świecie. Pędzimy do pracy, domu, na zakupy, nie mamy czasu, żeby przystać i cieszyć się otaczającą nas przyrodą. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych pomoże dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym poznać otaczający nas świat przyrody.

 W tym cyklu pojawiły się cztery zeszyty:
- drzewa
- owady
- przyroda w mieście
- pożywienieW zeszytach znajdziemy dużo ciekawych informacji o otaczającej nas przyrodzie: roślinach, zwierzętach, owadach.
Znajdziemy w nim przykłady badań do wykonania, eksperymentów, przyrodniczych diy takich jak wiszący ogród z plastikowych butelek, przepis na masło z kasztanów, zdrowe ciasto czekoladowe, co to jest żywność ekologiczna, czego nie możemy jeść, co to jest alergia, dowiemy się również,jak przywabić motyle, jak powstają owoce itd.

W zeszycie są puste miejsca na notatki młodego przyrodnika, rysunki do pokolorowania, miejsca w których należy wykonać zadania typu uzupełnij.Młody człowiek mając taki zeszyt obserwacji w dłoni, chętnie ruszy na dwór, zdobywać nowe informacje, potwierdzać to czego się dowiedział z zeszytu.

Jak widzicie w serii Akademia Mądrego Dziecka pojawiło się wiele wspaniałych nowości, dla dzieci w różnym przedziale wiekowym, które serdecznie wam polecam.