środa, 8 maja 2019

Przechlapane! Kto (nie) zmoknie? gra imprezowa wydawnictwa Rebel

Lato w pełni, słonko grzeje, basen, trampolina i wczasowicze, którzy w żartach chętnie wepchną cię do basenu. Tak właśnie wyobraźcie sobie grę imprezową wydawnictwa Rebel pt. Przechlapane! Kto (nie) zmoknie?


W skład gry wchodzi:
6 żetonów
18 pionków
37 naklejek
basen 3D

Celem gry, tak jak wcześniej napomknęłam, jest wepchnięcie pionków przeciwników do basenu, ale zacznijmy od początku. Po przygotowaniu pionków, czyli naklejeniu na nie naklejek, ustawiamy je losowo dookoła basenu. Każdy z graczy losuje żeton, na którym pokazany jest kolor jego pionków. W tym samym kolorze są 3 pionki. Nie należy pokazywać przeciwnikom jaki kolor wylosowaliśmy.


Osoba, która zaczyna grę, wybiera dowolny pionek na planszy i sprawdza jaką cyfrę ma naklejoną pod spodem ( liczby mogą być od 1 do 3) Jaka cyfra jest na pionku o tyle porusza się do przodu.
Gdy na swojej drodze natrafi na inny pionek, zrzuca go do basenu. I tak robi każdy gracz. W tej grze poruszamy się pionkami dowolnego koloru, nie tylko swojego.

Gdy na koniec zostaną tylko dwa kolory pionków, wygrywa ten, który jest bliżej trampoliny.


Jest również opcja, że gracz może próbować odgadnąć jakiego koloru są pionki innego gracza. Gdy odgadnie dobrze, to tamten gracz zrzuca wszystkie swoje pionki do basenu, lecz gdy się pomyli to on zrzuca swoje. Jak sami widzicie to dość ryzykowne zagranie, dla wytrawnych obserwatorów.

Sama motoryka gry jest bardzo prosta. Napisałabym, że to lubię w grach, ale to chyba już wiecie :)


Natomiast wygrać w nią nie jest już takie proste. Trzeba tak ruszać pionkami, żeby twoje pionki były bezpieczne i nie można tylko nimi się poruszać, żeby rywale się nie zorientowali, który kolor należy do nas. Można również próbować zmylić przeciwników wybierając jakiś inny kolor i często się nim ruszać. Strategie na wygranie tej gry mogą być przeróżne, ale to czy się wygra to trochę kwestia szczęścia, trochę strategii, dzięki temu gra nie jest monotonna i przewidywalna, jednocześnie nie jest też całkowicie losowa.


Gra Przechlapane! Kto (nie) zmoknie? uczy opanowania, czyli pokerowej twarzy, uczy myślenia strategicznego, kombinowania, blefowania, ale najważniejsze jest to, że przy tej grze, będziecie się naprawdę dobrze bawili w gronie rodziny i przyjaciół :)

Gra posiada metalowe, małe opakowanie, dzięki czemu idealnie nadaje się do zabrania ją na wakacje.

Wiek graczy: +6 lat
Liczba graczy: 3 - 6 os.
Wydawnictwo: Rebel