piątek, 29 stycznia 2021

Akademia Mądrego Dziecka - nowości styczeń 2021

Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa Harper Kids wciąż nie może przestać mnie zaskakiwać. To jedna z moich ulubionych serii wydawniczych dla najmłodszych dzieci, która uczy, bawi i zachwyca swoją szatą graficzną oraz pomysłowością. Obserwując grupy czytelnicze dla rodziców, mogę stwierdzić, że w swoich odczuciach nie jestem osamotniona, dlatego zawsze z wielkim zainteresowaniem wyczekują kolejnych nowości z tej serii. Tym razem do Akademii Mądrego Dziecka dołączyły trzy nowe kategorie: Pierwsze zagadki, Zwyczaje zwierząt oraz Niesamowite zwierzęta.


środa, 27 stycznia 2021

Gra kooperacyjna Daj namiar - Rebel

   Z rodziną, przyjaciółmi powinniśmy znać się jak łyse konie, ale czy tak aby na pewno jest? Czy potraficie czytać sobie w myślach? Czy bez zbędnych słów rozumiecie skojarzenia bliskich wam ludzi? A może jest wręcz na odwrót? Może nie potraficie zrozumieć toku myślenia osób z którymi spędzacie czas. Jak jest naprawdę pomoże wam stwierdzić nowość wydawnictwa Rebel, gra kooperacyjna Daj namiar.


wtorek, 26 stycznia 2021

Desery na urodziny dla dzieci

 Urodziny to bardzo ważna uroczystość dla każdego dziecka, z której okazji urządzamy przyjęcia dla kolegów i koleżanek jubilata. Każdy rodzic chce, żeby taka uroczystość dobrze wyszła, żeby dzieci świetnie się bawiły i delektowały się smakiem pysznych potraw. Tutaj następuje pewna trudność, ponieważ nasi milusińscy to często wybredne niejadki. Dodatkowo dania dla dzieci nie tylko mają dobrze smakować, ale również powinny prezentować się wyjątkowo kusząco i dodatkowo powinny być to desery na tak zwany jeden gryz. 


piątek, 22 stycznia 2021

Baletnice. Prawie idealna wydawnictwa Znak

Baletnice. Prawie idealna wydawnictwa Znak to druga część książki, której akcja rozgrywa się w elitarnej szkole baletu w Paryżu. W pierwszej części poznajemy trzy przyjaciółki mieszkające w tym samym pokoju w internacie, ponieważ jest to szkoła w której uczniowie są z całego kraju: Constance, Zoye i Maye. Są to uczennice pierwszego roku. Constance to perfekcjonistka, bardzo punktualna, przygotowana, wyróżniająca się na tle innych dziewcząt z roku. Zoya to najmłodsza pierwszoklasistka, młodsza o kilka lat od pozostałych dziewcząt. Natomiast Maya jest bardzo sympatyczną dziewczynką pochodzącą z małej miejscowości. W czasie roku szkolnego paczka powiększa się o kolejne trzy osoby: dziewczynkę i dwóch chłopców.


poniedziałek, 18 stycznia 2021

Książki do samodzielnej nauki hiszpańskiego

     Dzisiejszy  post chciałbym poświęcić nauce języka hiszpańskiego i pokazać wam książki do samodzielnej nauki hiszpańskiego, które pomagają mi przyswoić ten ciekawy język. Oczywiście mógłbym zacząć od wstępu opisującego opłacalność tego przedsięwzięcia, jednak stwierdziłem, że ten tekst może się bez tego obyć, jako że dla każdego oczywistym jest, iż warto uczyć się języków obcych. Oczywistym jest również to, że sama perspektywa licznych korzyści z nauki języka obcego płynących nie sprawi, że nagle sami z siebie, bez żadnych trudności zaczniemy się nim porozumiewać. Do podołania temu niezwykle trudnemu wyzwaniu potrzeba stalowej cierpliwości i samozaparcia, a gdy w walce z własnymi słabościami nie ma się u boku doświadczonego nauczyciela, to bardzo łatwo jest się zniechęcić. Wiadomości, których ogromne złoża kryją się w internecie, choć zdecydowanie w większej części są cenne, to niestety cierpią na przytłaczającą chaotyczność, wiedza przedstawiana jest przez różnych ludzi w zupełnie inny sposób i kolejności, w związku z tym bardzo łatwo jest się pogubić. Doświadczywszy tego na własnej skórze odbiłem się od nauki hiszpańskiego i gdy już myślałem, że nic z tego nie będzie na pomoc przybyły książki do nauki hiszpańskiego wydawnictwa Edgard. W posiadaniu mam aktualnie planer językowy ,,Czas na hiszpański", ,, Hiszpański kurs językowy z kryminałem" oraz repetytorium leksykalno-tematyczne i niezmiernie się z tego cieszę, gdyż ponownie mogę czerpać szczęście z nauki tego pięknego języka.