czwartek, 23 sierpnia 2018

Zakupy przez internet, jak kupować żeby zyskać a nie stracić.

Osobiście lubię wiedzieć co kupuję, dotknąć daną rzecz, zobaczyć czy jest dobrej jakości, starannie wykonana, ale gdy przychodzi do samego zakupu, często kupuję przez internet z kilku prostych powodów. 
Czy zakupy przez internet są bezpieczne?

Najbezpieczniejsze zakupy można zrobić w sklepach firmowych oraz na platformach sprzedażowych. Na przykład na platformie sprzedażowej Arena.pl znajdziecie wśród sprzedawców tylko i wyłącznie zarejestrowane firmy, prowadzące legalną działalność, a co za tym idzie mamy gwarancję, że będą oni przestrzegali praw jakie nam przysługują. 

Ważne, żeby kupujący wiedział jakie mu przysługują prawa, ale jeżeli nie jest ich do końca pewien, to na tej stronie znajdzie odpowiedzi na dręczące go pytania typu: jakie produkty można zwracać, ile czasu ma sprzedający na zwrot pieniędzy kupującemu w wypadku odstąpienia od umowy, jak można odstąpić od umowy itp.

Odstąpienie od umowy to jeden z największych plusów zakupów przez internet. Praktycznie w każdym zamówieniu, gdy kupuję przez internet, dostaję gotowy formularz odstąpienia od umowy, czyli zwrotu z dokładną instrukcją, dlatego gdy nie mamy pewności, że coś będzie nam odpowiadało, bez problemu możemy wrócić produkt w ciągu 14 dni.


Czy zakupy przez internet są opłacalne?

Myślę, że już wielu ludzi przekonało się, że zakupy przez internet nie tylko są bezpieczne, ale również bardziej opłacalne niż w sklepach stacjonarnych. Możemy skorzystać z platform sprzedażowych takich jak Arena.pl, z których korzystają firmy, gdzie cena jest dużo korzystniejsza niż w ich sklepach on-line a tym bardziej w sklepach stacjonarnych. Szczególnie jest to opłacalne przy większych zakupach od jednego sprzedawcy, dzięki czemu koszt dostawy jest dużo niższy jeżeli przeliczymy go na każdą zakupioną rzecz.

Korzystając z takiej platformy mamy w jednym miejscu bardzo duży wybór produktów z różnych kategorii, co jest wielkim ułatwieniem podczas zakupów.Odbiór przesyłki też nie jest problemem, przy tak zróżnicowanej ofercie jaką mamy teraz. Paczkę może dostarczyć nam poczta, kurier, czy też możemy ją odebrać w kiosku, lub punkcie, a sama wysyłka jest błyskawiczna.

Płatność to też nie problem. Można zapłacić przelewami internetowymi, płatnościami przez telefon czyli Blik, czy też standardowym przelewem.

Czym wyróżnia się platforma sprzedażowa Arena.pl?

Jeżeli znajdziecie na platformie rzecz w promocyjnej cenie a akurat w danym momencie nie będziecie mieli środków na koncie, możecie kupić daną  rzecz z płatnością odroczoną aż do 30 dni. Przy ofercie jest zaznaczone, czy jest dostępna  taka opcja zakupu. Dzięki temu żadna okazja wam nie przepadnie.


Ja często kupuję przez internet droższe rzeczy, bo tak oszczędzam czas i pieniądze nawet nie wychodząc z domu. Jeszcze nigdy nie miałam złych doświadczeń w tego typu zakupach. A jak wasze doświadczenia w tym względzie? Lubicie kupować przez internet, czy wolicie stacjonarnie?
*Post powstał we współpracy z marką Arena.pl19 komentarzy

 1. Kiedyś wolałam zakupy stacjonarne, odkąd mieszkam na wsi i mam małe dziecko, bardzo przekonałam się do kupowania przez Internet. To znacznie wygodniejsze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zupełnie nie znałam tej platformy internetowej, ale nadrobię. My w tym roku ruszamy do szkoły i będę robiła spore zakupy. Też bardzo często robię zakupy przez internet!

  OdpowiedzUsuń
 3. I ja jako mama trójki wybieram głównie zakupy on-line :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam szczerze, że odkąd zostałam mamą, bardzo często robię zakupy przez internet. Wybieram do tego platformy sprzedażowe lub sklepy on-line ulubionych marek

  OdpowiedzUsuń
 5. Większość rzeczy kupujemy przez neta! Od ubrań po sprzęty domowe. Można zaoszczędzić dzięki temu kupę kasy! ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Często kupuję przez internet, jeszcze nie zdażyło mi się niczego zwrócić. :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja też coraz częściej kupuję przez internet, choć są rzeczy, których nie zaryzykuję np. buty. Inna rzecz, że czasami, tak jak u mnie ostatnio, sklep rzetelny paczkę nadał szybko i sprawnie, ale firma dostawcza już o paczkę nie dbała i doszła poniszczona.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdecydowanie wolę zakupy stacjonarne, wolę daną rzecz zobaczyć na żywo, dotknąć, dokładnie obejrzeć:) A już te szkolne w szczególności Ale zakupy online mają swoją zaletę w przypadku, gdy chcemy sobie zaoszczędzić czasu i pieniędzy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Muszę przyznać, że coraz więcej rzeczy kupuję na internecie niżeli w sklepach, więc racja!

  OdpowiedzUsuń
 10. Przydatny artykuł! Często kupuję przez internet. :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dużo kupuję przez internet, ale tej platformy nie znam... Muszę się temu bliżej przyjrzeć :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Lubię allegro i olx. Poza tym często staram się coś zakupić na bazarkach charytatywnych na facebooku. Jest tego sporo, zdarzają się super rzeczy, a kupując wspiera się potrzebujących (kwota za zakup przelewana jest na subkonto dziecka w fundacji, skąd potem opłacane są faktury za rehabilitację, operacje lub sprzęt medyczny)

  OdpowiedzUsuń
 13. Lubię korzystać z zakupów przez internet, bo nie muszę tracić czasu na wychodzenie z domu, ani na szukanie produktów w sklepie. Ogólnie często też ceny są niższe, więc myślę, że taki rodzaj nabywania artykułów ma wiele zalet.

  OdpowiedzUsuń
 14. Różnie to u mnie bywa, lubię stacjonarne zakupy jednak bardziej:)

  OdpowiedzUsuń
 15. o losie. jak ja dawno nie bylam na arena.pl ogolnie czesto kuoujemy przez internet, ale lubimy tez wyskoczyc gdzies

  OdpowiedzUsuń
 16. 80% moich zakupów to te przez internet :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Tez lubie zakupy przez internet - a z Areny korzystalam dosc dawno temu, musze znowu tam zajrzec. Dzieki za przypomnienie :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Pierwszy raz słyszę o arenie, ja kupuję zwykle na allegro lub w sklepach internetowych. Kupuję zwykle rzeczy dla dzieci lub do domu, dla siebie raczej rzadko, bo nienawidzę odsyłać.

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP