środa, 22 sierpnia 2018

Wyprawka szkolna- jak ją skompletować tanim kosztem.

Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, a rodzice dzieci szkolnych zaczynają myśleć o kompletowaniu wyprawki szkolnej, która nie jest najtańsza. Pomyślicie sobie, że kilka zeszytów, kredki, długopis nie jest wcale dużym wydatkiem szczególnie, gdy odeszły wydatki na książki. Faktycznie książki kosztowały sporo, ale to tylko kropla w morzu pieniędzy jakie musimy wydać, żeby odpowiednio przygotować dziecko do nowego roku szkolnego.
Wyprawka szkolna - Co wchodzi w jej skład?

Z wyprawką szkolną od razu kojarzą nam się zeszyty, bloki białe i kolorowe, kredki, farby, nożyczki, linijki, cyrkle, okładki na książki i zeszyty itd. Ich koszt to około 150 zł - 200 zł.

Żeby mieć w czym to nosić dziecko musi mieć tornister lub plecak. Często plecaki wystarczają tylko na rok, albo i krócej, natomiast bardzo dobre jakościowo plecaki kosztują od 200 zł do ponad 400 zł. Jak widzicie nie jest to mały wydatek.

Dziecku potrzebne jest również obuwie, czyli kapcie do szkoły oraz trampki lub inne buty na lekcje w-f. Kapcie można kupić w niewielkiej kwocie do 40 zł, ale porządne buty na w-f, w których dziecko nie będzie się ślizgało,  to już poważniejsza kwota przekraczająca 100 zł.

Odzież na w-f to kolejny element wyprawki. Najczęściej dzieci ćwiczą w białych koszulkach i spodenkach. Taki zestaw można zakupić za około 40 zł, ale przy 4 godzinach tygodniowo warto mieć przynajmniej dwa takie zestawy, ze względów higieny i wygody rodzica.

A co z rozpoczęciem roku szkolnego? Na tę okazję należy zaopatrzyć się w strój galowy, czyli białą bluzkę i ciemny dół. Niestety dzieci rosną tak szybko, że co roku trzeba dokonywać takiego zakupu. Na ten zakup należy wydać około 100 zł.


Wyprawka szkolna - jak ją skompletować tanim kosztem.

Jak widzicie ziarnko do ziarnka i zebrała nam się całkiem spora suma około 700 zł na jedno dziecko. Cóż można zacisnąć zęby i wydać taką kwotę, albo stać się łowcą okazji i śledząc gazetki promocyjne różnych sklepów, kupować poszczególne elementy wyprawki w niższych cenach.

Ja zdecydowanie szanuję własne, ciężko zarobione pieniądze i często przeglądam gazetki promocyjne, szukając najlepszych okazji. Niestety czasami nie wszystkie gazetki do mnie docierają, inne robią to z opóźnieniem, tak że nie mogę odpowiednio zaplanować zakupów. Często dobre okazje przechodziły mi koło nosa, dlatego gdy dowiedziałam się o aplikacji na telefon Blix, która ma w swojej ofercie aktualne gazetki promocyjne z wielu dużych i popularnych sklepów do których z chęcią zaglądam, od razu ją zainstalowałam.Aplikacja Blix ma przewagę nad gazetkami papierowymi, ponieważ zawsze znajdziemy tam aktualne promocje, a sama obsługa jej jest bardzo intuicyjna i nie powinna sprawić kłopotu użytkownikom. Nie musimy przeglądać wszystkich propozycji sklepów, ponieważ mamy możliwość stworzyć sobie własną listę ulubionych sklepów.


Dodatkową jej zaletą jest możliwość wyszukania konkretnej frazy np. buty, czy też plecak. Wówczas pojawią nam się tylko gazetki powiązane tematycznie z tą frazą, a nawet pojawia się informacja na której stronie znajduje się dany produkt. Jest to duże ułatwienie, gdy chcemy wyszukać konkretną rzecz.
Dodatkowo, jeżeli dodacie marki do ulubionych, to jednocześnie zapiszecie się do subskrybowania ich, a co za tym idzie będziecie dostawać na telefon powiadomienia o najnowszych promocjach. Normalnie nie przepadam, za powiadomieniami, ale akurat te są bardzo przydatne, bo dzięki nim nie przeoczy się żadnej interesującej nas promocji.

W telefonie mam kilka różnych aplikacji, ale ta dla osoby, która uwielbia polować na promocje jest wręcz genialna i bardzo ułatwiająca zdobywanie upragnionych rzeczy w niższej cenie. Jeżeli jeszcze jej nie macie, koniecznie pobierzcie ją, a żadna interesująca was oferta promocyjna nie umknie waszej uwadze, a kupienie wyprawki szkolnej nie będzie stanowiło wielkiego wyzwania jak do tej pory.*Post powstał we współpracy z marką Blix.pl
TOP