poniedziałek, 7 maja 2018

Aqua Dragons, czyli hodowla smoków morskich.


Każde dziecko ma taki okres w swoim życiu, że bardzo pragnie mieć swoje zwierzątko, którym będzie mogło się zaopiekować. Niestety nie zawsze możemy pozwolić sobie na psa, kota, czy też chomika, ale to nic, ponieważ teraz wraz z dzieckiem możecie założyć niesamowitą hodowlę. Co mam na myśli? Oczywiście jest to Aqua Dragons, czyli hodowla Smoków Morskich. Te małe zwierzątka dostarczą waszym dzieciom niesamowitych przeżyć. Skąd to wiem? Ponieważ my już mamy taką hodowlę.
Zestaw, który dziś chcę wam przedstawić to Aqua Dragons in Space w którego skład wchodzi:

- podświetlane akwarium w formie asteroidy z wbudowanym szkłem powiększającym, które zapewnia nam możliwość obserwacji nawet najmniejszych szczegółów, które zachodzą w naszym akwarium, jak np. procesu wylęgu
- saszetkę z jajeczkami Aqua Dragons
- saszetkę z karmą
- termometr do sprawdzania temperatury wody
świecącą w ciemności łyżeczkę do karmienia, za pomocą której możemy nakarmić smoki nawet w nocy 
- pompkę do natleniania wody
- certyfikat potwierdzający podróż kosmiczną Aqua Dragons
- instrukcję


Zacznijmy od początku, czyli czym są Aqua Dragons?

Stworzonka żyjące w wodzie i nazwane Aqua Dragons to nic innego jak żywe gatunki wodne z rodziny skorupiaków. Dzięki swoim niezwykłym umiejętnościom hibernacji mogą przetrwać w formie jajeczek nawet 20 lat, gdy są przechowywane w szczelnie zamkniętych pojemnikach. Natomiast przy kontakcie z wodą, wylęgają się. Mają płetwy i troje oczu. Zanim Aqua Dragons z kolekcjonerskiej edycji "In Space" (tej, na którą zdecydowaliśmy się my) trafiły do domów milionów dzieci na całym świecie,  "przeżyły" niezwykłą przygodę. O czym piszę? Aqua Dragons in Space odbyły podróż w kosmos, która rozpoczęła się 17 kwietnia 2017 roku i została zarejestrowana przez kamerę. Jeżeli jesteście ciekawi jak przebiegała ta niezwykła wyprawa, obejrzyjcie film.Podstawowe zasady hodowli Aqua Dragons.

Żeby cieszyć się wspaniałą hodowlą Aqua Dragons należy postępować zgodnie ze wskazówkami z instrukcji. Do akwarium należy wlać wody mineralnej, lub źródlanej w ilości i temperaturze wskazanej w instrukcji dołączonej do zestawu. Pamiętajcie: nie wolno użyć wody z kranu, wysokozmineralizowanej, ani wody gazowanej. 
Następnie do zbiornika wsypujemy zawartość saszetki z jajeczkami smoków i solami mineralnymi, które są niezbędne do życia smoków (jajeczka i sole znajdują się w jednej saszetce)Proces hodowli rozpoczynamy od regularnego napowietrzania wody dołączoną do zestawu pipetą. Czynność tę powinniśmy wykonywać 3 razy dziennie, każdorazowo po około 1 minucie czasu. Jest to szczególnie ważne przed wykluciem się smoków i zaraz po tym, kiedy pojawią się maleńkie Aqua Dragons, które nie będą miały wystarczająco dużo siły aby wypłynąć na powierzchnię wody i samodzielnie zaczerpnąć powietrza. Nasze smoki powinny się wykluć po około 24-48 godzinach (czas wylęgu zależy od różnych czynników, jak np. temperatura wody). Kiedy to nastąpi zauważymy żwawo pływające pod prąd maleńkie białe kropeczki. Jest to znak, że nadeszła pora na pierwsze karmienie. Na początku w pełni wystarczy połowa łyżeczki dołączonego do zestawu pokarmu, co 2-3 dni. Następnie ilość pokarmu zwiększamy odpowiednio do ilości i dojrzałości smoków (szczegółowe informacje zawiera instrukcja). Oprócz karmienia należy w dalszym ciągu pamiętać o regularnym napowietrzaniu wody. Gdy będziemy skrupulatnie przestrzegać zasad, nasze smoki odwdzięczą nam się dostarczając wielu ciekawych obserwacji: zobaczymy, jak jedzą, bawią się ze sobą, łączą w pary, a nawet rozmnażają i opiekują swoimi młodymi! Aqua Dragons  rosną do około 2 cm. Długość życia wodnych smoków to około 2 miesiące. W miejsce zmarłych smoków pojawiają się kolejne, a my obserwujemy rodzinę wielopokoleniową.
Hodowla Aqua Dragons nie jest wymagająca - w odróżnieniu od rybek nie wymaga sprzątania akwarium, ani wymiany wody. Smoki same oczyszczają środowisko, w którym żyją. Bardzo ważne jest to, że dzięki Wodnym Smokom dzieci uczą się samodyscypliny, odpowiedzialności i  dbania o swoich pupili. Przy okazji dzieci ćwiczą swoją cierpliwość, ponieważ smoki pojawiają się dopiero po pewnym czasie. Przez pierwsze kilka dni Patrycja codziennie sprawdzała czy już coś widać. Gdy pojawiły się pierwsze widoczne gołym okiem okazy, obserwacja ich stała się jeszcze bardziej fascynująca. Moment karmienia jest ciekawym elementem hodowli przeżyciem, ponieważ można obserwować jak smoki podpływają do jedzenia, co jest bardzo interesujące dla dzieci.
Dzięki wbudowanym lampkom led, można obserwować hodowlę nawet gdy jest ciemno.Oprócz świetnej zabawy jaką jest dbanie i obserwacja rosnących Aqua Dragons, taka hodowla rozbudza ciekawość w dziecku. Patrycja z chęcią obejrzała ich podróż w kosmos i z niedowierzaniem patrzyła na ich rozwój zastanawiając się czy to są prawdziwe stworzonka. Gdy dowiedziała się, że pochodzą z rodziny skorupiaków od razu chciała dowiedzieć się czegoś więcej o tej rodzinie zwierząt.


Jeżeli myśleliście, że Aqua Dragons to zabawka, to byliście w błędzie. To fantastyczny edukacyjny zestaw hodowlany, dzięki któremu obcujemy z żywymi istotami o ciekawych zwyczajach, którym należy się szacunek i tego właśnie "szacunku" o żywych istot możemy nauczyć swoje dzieci (przy minimum wysiłku z naszej strony - w odróżnieniu do innych zwierzątek domowych).  Hodowla Morskich Smoków wciągną wasze dziecko w świat niesamowitej nauki i przygody stając się pupilami waszych dzieci.Jeżeli i was zafascynowały Aqua Dragons in Space możecie kupić ten zestaw u wyłącznego ich dystrybutora firmy Gonzo Toys - TUTAJ, który po zakupie zestawu nie zostawi was samych, lecz z chęcią będzie wam służył radą na swoim Fanpage (Gonzo Toys facebook), lub instagramie (Gonzo Toys Instagram) .
*Post powstał we współpracy z marką Gonzo Toys.

TOP