czwartek, 30 listopada 2017

Ja, ciąża i cała reszta - recenzja.

Ja, ciąża i cała reszta Wydawnictwa Muza to kreatywny notatnik dla kobiet w ciąży, które chcą w jednym miejscu znaleźć poradę i udokumentować swoje wspomnienia.
Ostatni raz w ciąży byłam około 9 lat temu. Z biegiem lat wspomnienia zaczynają się zacierać, aż stają się prawie niewidoczne dla naszego umysłu. Jeszcze teraz są wyraźne i dużo pamiętam, ale za kolejne kilkanaście lat już tak nie będzie. Gdy moja córka będzie w ciąży, to pewnie zostanie ich niewiele. Bardzo żałuję, że za moich czasów nie było takiej książki jak Ja, ciąża i cała reszta, która łączy w sobie poradnik oraz pamiętnik.Poradnik nie jest taki typowy jak zwykle, lecz oprócz informacji jak zmienia się ciało w czasie ciąży, jak rozwija się dziecko itp. zawiera dużo śmiesznych informacji tj. zabobony. Jest to poradnik z poczuciem humoru.Porady przeplatają się z miejscami w których przyszli rodzice (głównie mama, ale jest też miejsce dla taty) mogą wpisać swoje wspomnienia tj. najlepsze momenty, najgorsze momenty, zachcianki, kto najwięcej dzwoni, ciążowa lista przebojów. To tylko malutki wycinek tego co w tej książce znajdziecie.Książka Ja, ciąża i cała reszta jest kreatywna, zabawna i umili ciążę niejednej mamie, a po kilkunastu latach będziecie mogli ją ze śmiechem, łzami wzruszenia oglądać z waszym dzieckiem i resztą rodziny.

Z wyjątkową przyjemnością wam ją POLECAM, ponieważ nigdy nie widziałam tak fajnej książki na okres ciąży. 

17 komentarzy

 1. Czasami, jak czytam takie wpisy, żałuję, że nie mam dzieci :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajnie zilustrowany ten notatnik :) a najbardziej to podoba mi się okładka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie zbiegi okoliczności, właśnie się dowiedziałam, że za niespełna 9 miesięcy będę mamą. Chętnie sięgnę po tę pozycję, bo pierwsza ciążę pamiętam jak przez mgłę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja byłam w ciąży 6 lat temu, a też już niewiele pamiętam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja będąc w ciąży z pierwszym dzieckiem prowadziłam pamiętnik, ale nie robiłam zdjęć. Przy drugim było odwrotnie:) szkoda, że nie wiedziałam o tej książce kiedy byłam w ciąży... Pięknie wydany (brawo dla ilustratora) i dzięki indywidualnemu podejściu do czytelniczek - każdy egzemplarz będzie niepowtarzalny. Na 100% kupię spodziewającej się przyjaciółce ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jeszcze cieplutka nowość, więc wtedy jeszcze jej nie było :)

   Usuń
 6. Ojej... że nie wiedziałam o tej książce 9 miesięcy temu! Koniecznie będę musiała ją kupić przy kolejnym dziecku albo któreś siostrze. Strasznie dużo tych poradników się porobiło, ale żaden do tej pory nie wydawał mi się równie ciekawy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny jest ten notatnik, myślę, że przyszłym mamom na pewno się spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 8. Rewelacyjnie prezentuje się ta książka! ;-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Moja koleżanka z pracy właśnie zaszła w ciążę, więc to coś dla niej :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Super jest ta książka idealna dla przyszłej mamy

  OdpowiedzUsuń
 11. Super sprawa ta książka. Ja właśnie jestem w drugiej ciąży i szczerze, coraz mniej pamiętam z pierwszej i czuję się jakbym przeżywała to pierwszy raz. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wygląda ciekawie. W pierwszej ciązy miałam coś podobnego, ale ciążę przechodziłam masakrycznie i notatnik prawie pusty. Bardzo tego żałuję.

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetna książka - idealna na prezent dla ciężarnej :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Fajna dla brzuszkowej mamy na prezent

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP