piątek, 6 października 2017

Fit Mom. Ciąża - wydawnictwo Muza.

Fit Mom. Ciąża wydawnictwa Muza to nowość wydawnicza skierowana do kobiet plnujących ciążę, oraz do kobiet, które już są w ciąży. Autorką książki jest Ania Dziedzic - instruktorka fitnessu, tenisa, pływania, narciarstwa oraz trener personalny z ukończonym kursem dietetyki. Najważniejszą jednak dla mnie informacją było, że jest to mama dwóch dziewczynek, czyli wie z czym ta ciąża się wiąże.





Książka składa się z 8 rozdziałów, które prezentują jak przygotować się do ciąży, omawiają zmiany zachodzące w ciele kobiety, podpowiadają jak ćwiczyć w poszczególnych trymestrach ciąży, jak się odżywiać, doradzają jak radzić sobie z dolegliwościami ciążowymi.







W książce możemy również znaleźć odpowiedzi na często nurtujące kobiety w ciąży pytania tj. czy można uprawiać sex w ciąży, czy można latać samolotem, czy cukrzyca jest przeciwskazaniem do ćwiczeń w ciąży itd.



Książka jest napisana dość szczegółowo i odpowiada na szereg pytań, które możemy usłyszeć od kobiet w ciąży, albo takich, które zadają sobie po cichu. Jest napisana w sposób prosty,przejrzysty i czytelny. Zagadnienia są ładnie posegregowanie, co sprawia, że nie ma problemu ze znalezieniem odpowiedzi na nurtujące nas pytanie, bez czytania całej książki. Możemy dowolnie poruszać się po niej i czerpać wiedzę, taką jaką akurat potrzebujemy.







Książka Fit Mom. Ciąża wydawnictwa Muza pełna jest zdjęć, na których Ania głównie prezentuje ćwiczenia, ale nie tylko. Możemy ją również podziwiać z córeczkami i w kuchni. Dodatkowym atutem tej książki, są zamieszczone w środku kody do zeskanowania, dzięki którym będziecie mogli ćwiczyć razem z Anią.



Osobiście uważam, że książka jest świetną propozycją dla kobiet, które planują, lub też są w ciąży. Poruszanych jest w niej tyle ważnych tematów. Otrzymacie w niej konkretne rady, konkretne propozycje ćwiczeń, oraz przepisy na dania.

16 komentarzy

 1. Uważam, że to bardzo przydatna książka. Wiele kobiet w ciąży rezygnuje z aktywności fizycznej, a przecież gdy nie ma medycznych przeciwskazań jest to lepsze zarówno dla matki jak i dla maleństwa noszonego pod sercem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dlaczego ja jej nie miałam kiedy sama byłam w ciąży? Ile to moich pytań by ona rozwiała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja przez moje komplikacje nie mogłam nic robić. Spacery nawet musialam robic z przerwami

  OdpowiedzUsuń
 4. Podrzucę tytuł koleżance, która jest w ciąży ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzuch był i jest moją piętą achillesową :( Po porodzie udało mi się zjechać z wagi dzięki zumbie, ale brzuch mi nadal doskwiera!

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo ciekawa ksiązka, szkoda, że nie miałam jej w ciąży

  OdpowiedzUsuń
 7. Ćwiczenia niekoniecznie, ale fajnie, że są przepisy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja wprawdzie ciąży absolutnie nie planuję - ale dobrze że są wydawane takie pozycje, z których przyszłe mamy mogą czerpać mnóstwo wiedzy, porad i inspiracji.

  OdpowiedzUsuń
 9. Szkoda, że ta Pani na zdjęciach nie jest w ciąży. Ja w pierwszej ciąży nie ćwiczyłam a w drugiej to już mimowolnie pierwsze dziecko mnie samo ćwiczyło :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Myślę, że ciekawy pomył na prezent dla przyszłej mamy.

  OdpowiedzUsuń
 11. Osiem rozdziałów to sporo, fajnie że tak szczegółowo jest napisana. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja musiałam całą ciążę leżeć, więc mnie by się nie przydała ;) Do tego mam mieszane uczucia, co do takich publikacji, bo wiadomo, że każda kobieta inaczej przechodzi ciążę, a oglądanie wysportowanej, wiotkiej pani, która tryska energią może niepotrzebnie powodować poczucie winy, że czytelniczka taka nie jest...

  OdpowiedzUsuń
 13. W pierwszej ciąży korzystałam z fitnesu dla mam - to bardzo wartościowe!

  OdpowiedzUsuń
 14. To ważne by widzieć jak się odżywiać w ciąży i czego unikać. Poza tym odpowiednie ćwiczenia są zalecane przez ginekologów, chociażby dlatego że redukuja stres kobiety,który ma destrukcyjne działanie na 2 organizmy

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciekawe, szkoda że nie trafiłam na tę pozycję jak byłam w ciąży, przydałaby mi się ;)

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP