poniedziałek, 11 września 2017

Robak Lolek wydawnictwa Marruda.

Robak Lolek wydawnictwa Marruda to seria, jak na razie, czterech książeczek dla dzieci od 6 miesiąca życia do wieku przedszkolnego. Przygodę z Robakiem Lolkiem ilustrowaną i stworzoną przez Annę Litwinek zaczynamy od czarno-białej książeczki pt. Robak Lolek.

Jest to książeczka przeznaczona dla dzieci od 6  miesiąca życia, która nie posiada tekstu. Robak Lolek przy pomocy rodzica podróżuje z dzieckiem przez świat. Proste kształty przedstawione w czarno - białych ilustracjach zachęcają i pomagają w skupieniu wzroku małemu odkrywcy podczas poznawania otoczenia Robaka Lolka. Razem z nim obserwujemy fruwające ptaki, leżącego kotka, wchodzimy do domu itd.
Następnie Robak Lolek poznaje zwierzęta.


 Ta książka przeznaczona jest dla dzieci od 12 miesiąca życia i również nie posiada jeszcze tekstu, co moim zdaniem jest wielką jej zaletą. Rodzic (później samo dziecko) może dowolnie stworzyć opowiadanie, lub po prostu pokazywać zwierzątka na obrazkach i tłumaczyć dziecku, gdzie one mieszkają, czym się żywią, co lubią najbardziej. Książeczki nie trzeba przeglądać po kolei. Dziecko również może  samo podróżować z Robakiem Lolkiem przez różne środowiska życia zwierząt tj. las, ogród, łąka, podwórko, jezioro. W tej książeczce ilustracje są już pełne kolorów, niby namalowane prosto, po dziecinnemu, aczkolwiek zachwycają mnie swą wyjątkowością.
Trzecia z książeczek to Robak Lolek w podróży, przeznaczona od 18 miesiąca życia. Znudzony Lolek postanawia wyruszyć w podróż. Podróż zaczynamy rowerem, a kończymy balonem kontynuując przygodę innymi środkami lokomocji i nie tylko. Podróżowanie z Lolkiem jest bardzo zabawne np. chce jechać na wrotkach, ale nie ma nóg. W tej książeczce pojawiają się opisy. Są one bardzo krótkie, czasami zabawne. Przy okazji podróży dziecko poznaje różne pojazdy, nowe miejsca, ale również takie pojęcia jak szybko, wolno, wysoko, nisko, ciepło, zimno. Robak Lolek pokazuje, że pewne rzeczy się lubi, a innych można się bać i że jest to jak najbardziej naturalne.
W czwartej części przygód Robaka Lolka pojawiają się przyjaciele.


 Jest to książeczka przeznaczona dla dzieci od 2 roku życia. Nadchodzi taki czas w życiu każdego dziecka, że zaczyna wychodzić do innych dzieci, a to w żłobku, a to na podwórku. Każde dziecko jest inne, ale skąd ten mały człowiek ma o tym wiedzieć, skoro do tej pory był w centrum uwagi i wszystko kręciło się wokół niego. Książeczka Robak Lolek i przyjaciele pokazuje, że dzieci różnią się od siebie: zainteresowaniami, upodobaniami żywieniowymi, temperamentem, ale mimo tych wszystkich różnic potrafią być przyjaciółmi, akceptować swoje indywidualne upodobania.
Podsumowując Robak Lolek wydawnictwa Marruda, to cudowna seria książeczek dla dzieci już od 6 miesiąca życia do wieku przedszkolnego, z którą dzieci z przyjemnością będą poznawały otaczający je świat. Lolek pomoże im w jego poznawaniu, oraz rozumieniu tego co ich otacza. Cudownie proste, dziecięce, piękne ilustracje zaciekawią każde dziecko.
Dodam, że autorka tworząc te książeczki kierowała się metodą Montessori.

Myślę, że nie muszę was zbytnio do tej serii przekonywać. Sami widzicie, że książeczki są wspaniałe. Jeśli zaciekawiła was ta seria i chcielibyście ją nabyć to zapraszam TUTAJ. 

Na hasło SUPERDZIECIACZKI otrzymacie 25% RABATU. Rabat jest ważny bezterminowo, zatem korzystajcie. TOP