czwartek, 8 czerwca 2017

Lotte Piratka wydawnictwa Polarny Lis


"Mam na imię Lotte i jestem piratką" - tak zaczyna się ta piękna opowieść o małej dziewczynce  w książce Lotta piratka wydawnictwa Polarny Lis.
Co wiemy o Lottcie? 

Wychowuje się w dżungli, pośród dzikich zwierząt, a jej najlepszym przyjacielem jest tukan Igor. Na brzegu rzeki ma piracką chatkę, którą sobie sama zrobiła i która jest jej azylem i miejscem wielu przygód i zabaw. Wieczorami Igor porywa ją do tańca, buszując po lesie Lotta zbiera różne skarby takie jak czaszka krokodyla z wszystkimi zębami. Ze znalezionych skarbów robi przeróżne kostiumy, aby upodobnić się do zwierząt.


Ale czy o tę dziką zabawę wśród natury tak naprawdę chodzi w tej książce? Ta lektura wbrew pozorom nie ma na celu opisania pirackich przygód Lotty. Więc o co w niej chodzi? Pierwsze zdania w książce naprowadzają nas na główny temat książki:

"Nie ma tu dzieci, z którymi mogłabym się bawić, ale po co mi one?"Tę właśnie bardzo ważną kwestię przyjaźni porusza książka Lotta Piratka wydawnictwa Polarny Lis. Teoretycznie do życia nie potrzebujemy drugiego człowieka, ale co to za życie bez towarzysza zabaw, bez kogoś kto nam w potrzebie pomoże, kto będzie się z nami śmiał, a jak będzie trzeba pocieszy nas w chwilach smutku. Podtrzyma nas na duchu w chwilach zwątpienia a innym razem będzie się cieszył z naszych sukcesów. Taki przyjaciel na dobre i na złe. Książka oprócz pięknej, mądrej treści posiada magiczne, kolorowe, przyciągające uwagę ilustracje, które zachwycą młodego czytelnika w wieku około 4 - 7 lat.Czy Lotta zrozumiała, że życie bez przyjaciela jest życiem niepełnym? Czy go znalazła? Tego dowiecie się z książki Lotta Piratka wydawnictwa Polarny Lis.TOP