wtorek, 30 maja 2017

MAM BABY dla mam.

Dziś chciałaby zrobić dla was mały przegląd produktów MAM BABY, które zaciekawiły nas. Są to same fajne produkty, które przydadzą się każdej mamie małego szkraba.


Zacznę od gryzaka do podawania pokarmów. Gdy tego typu produkty wchodziły na rynek, część w której umieszczało się np. owoc była zrobiona z siateczki, natomiast ten gryzak zrobiony jest z silikonu. Jest to dużo lepsze rozwiązanie, ponieważ nic z niego nie wycieka a po użyciu można go umyć w zmywarce i wysterylizować. Kształt jest dopasowany do małych rączek dziecka. Jak dla mnie świetny gadżet dla dzieci zaczynających swoją kulinarną przygodę z surowymi owocami i warzywami, czyli od około 8 miesiąca życia.
Kolejnym przydatnym gadżetem jest MAM Snack Box dla dzieci od 6 miesiąca życia, który świetnie sprawdzi się w podróży, na spacerze. Zabierzemy w nim ulubione przekąski dziecka. Budowa tej miseczki jest świetnie przemyślana. Wiadomo, że dziecko to nie dorosły i pojemnikami lubi sobie pomachać. Pierścień ochronny chroni przed wypadaniem jedzenia.


Genialnie przemyślana rzecz to pokrywka, która po przełożeniu jej pod spód zamienia się w uchwyt.


Zdjęcie ze strony http://sklep.mambaby.pl/

Pomocny przy nauce samodzielnego jedzenia będzie zestaw MAM Bowl & Plate . Zestaw składa się z miseczki i talerzyka. Miseczka jest dość głęboka i można ją przymocować do talerzyka dzięki temu jest bardziej stabilna. Miseczka dzięki tym białym przyssawkom bardzo fajnie trzyma się na talerzyku. Jeśli potrzebujemy samego talerzyka, to wystarczy tylko wyjąć miseczkę i gotowe. Myślę, że już niedługo Emilka będzie mogła w pełni uczyć się samodzielnego jedzenia z tym zestawem.
Będąc dalej w kategorii jedzenie dochodzimy do pojemnika na mleko w proszku, aczkolwiek nie koniecznie musi on służyć tylko do mleka. Pojemnik posiada 3 przegródki w których możemy umieścić porcję mleka w proszku, kaszki albo ulubione przekąski dziecka. Pojemnik jest idealny na krótkie wyjazdy poza dom. Zamiast targać ze sobą pudło mleka, torebkę kaszki, wsypujemy porcję około 40g do pojemnika i jesteśmy gotowi na wizytę np. u dziadków, znajomych itp.
 Pojemnik jest poręczny i wygodny w użyciu. Dodatkowo można go myć w zmywarce i sterylizować. 


Ostatni, aczkolwiek nie najgorszy jest gryzak idealny dla ząbkujących dzieci, który ma za zadanie przynosić ukojenie. Miękkie "włoski" masują dziąsła i jednocześnie czyszczą pierwsze ząbki dziecka. Na część do gryzienia można dodatkowo nanieść żel na ząbkowanie, który dodatkowo ukoi dziecko.


Produkty firmy MAM BABY nie zaskoczyły mnie swoją przemyślaną formą i ciekawymi rozwiązaniami, ponieważ od dawna uważam, że jest to dobra firma produkująca rzeczy dla niemowląt na bardzo wysokim poziomie. Jedynie utwierdziło mnie to w tym przekonaniu i ze 100% pewnością mogę wam je polecić.TOP