poniedziałek, 22 maja 2017

Kostka sensoryczna.

Od firmy Sakwojaż dostałam kostkę sensoryczną w śliczne łowickie wzory dla Emilki. Od pewnego czasu zabawki sensoryczne stały się bardzo popularne, czy to kolejna moda? 
Odpowiadając na to pytanie należy najpierw poruszyć temat integracji sensorycznej. Co to w ogóle jest?
Proces integracji sensorycznej to nic innego jak odbieranie świata zewnętrznego zmysłami jakimi jest wzrok, słuch, dotyk węch. Żeby dziecko odpowiednio się rozwijało należy pobudzać jego zmysły do pracy. Zabawki sensoryczne świetnie spełniają się w tej roli. Nasza kostka sensoryczna od Sakwojaż, wpływa na zmysł wzroku, dotyku oraz słuchu. Wzroku jak sądzę nie muszę omawiać, bo sami widzicie, że jest bogata w kolory i wzory. Co do dotyku, uszyta jest z różnych materiałów o różnej strukturze. Tasiemki są ślizgie, natomiast minki jest mięciutki, ale posiada wypustki, natomiast materiał we wzory łowickie jest bardziej chropowaty.
natomiast jeśli chodzi o słuch, pod jedną ze ścianek znajduje się szeleszcząca folia.


Kostka z Sakwojaż jest bardzo starannie uszyta i posłuży Emilce jeszcze długo. Jak na razie upodobała sonie kostkę jako gryzak :) Natomiast moja Pati jak wiadomo to artystka i od Sakwojaż dostała kredownik, który bardzo nam się przyda podczas zbliżającego się wyjazdu w góry. 


TOP