środa, 10 maja 2017

Gotuj z Kuchcikem.

Oprócz prac artystycznych, ciekawostek naukowych, przygody i matematyki moja córcia uwielbia gotowanie. Oglądała wszystkie odcinki MasterChef Junior  Polska i co rusz robiłaby jakieś ciekawe jedzonko, które gdzieś zobaczy. Gdy dostałyśmy propozycję zrecenzowania dowolnie wybranych książek wydawnictwa Martel, od razu książka Gotuj z Kuchcikiem rzuciła jej się w oczy. 

Gotuj z Kuchcikiem wydawnictwa Martel to dostosowana do gustu najmłodszych książka kucharska ze zdjęciami przepięknie podanych potraw. Znajdziemy w niej propozycje śniadań, obiadów w tym zup, oraz oczywiście deserów. Dania, które znalazły się w książce pochodzą z konkursu pt."Przepis na smaczne, zdrowe, kolorowe dania dla dzieci." Tytuł tego konkursu odzwierciedla te przepisy w 100%. Dania z książki Gotuj z Kuchcikiem takie właśnie są: smaczne, zdrowe i kolorowe. Wiadomo przecież, że najpierw je się oczami, lecz jeśli danie nie będzie smaczne to skończy się na jednym gryzie. My na samym początku zrobiłyśmy śniadaniową pizzę i powiem wam, że moja córcia, która nie znosi pomidora, zjadła to danie i nawet nie zauważyła, że jest w niej ten znienawidzony pomidor. Można? Jak widać można w fajny sposób przemycić nielubiane, ale zdrowe produkty, tak aby dziecko się nawet nie zorientowało. Ta książka bardzo nam rodzicom w tym pomoże. Jest w niej dużo, ciekawych zróżnicowanych przepisów np. na kawowe ciasto z cieciorki, ciasteczka jaglane, zupę dla dzieci z pulpetami drobiowymi, burgery z cieciorki, kopytka marchwiowo - jaglane, domowe kajzerki z sezamem, gofry dyniowe i wiele wiele innych.Mimo wielu przepisów w internecie myślę, że dziecko mając taką książeczkę w ręku chętniej będzie chciało wypróbować fajnie wyglądające przepisy dla dzieci, nawet nie zdając sobie sprawy z tego, że są one również zdrowe. Dużo fajniej jest gotować z własnej książki kucharskiej.

Ja i Patrycja serdecznie polecamy wam książkę Gotuj z Kuchcikiem wydawnictwa Martel, którą możecie nabyć np. TUTAJ.

Ps. Niestety nie zdążyłyśmy zrobić dla was sesji z naszego gotowania, ponieważ nasza kuchnia została zastawiona rusztowaniami i mamy teraz kryptę, a nie kuchnię :)
TOP