czwartek, 6 kwietnia 2017

Mam Cię firmy Alexander

Mam Cię firmy Alexander to gra dla labiryntowych pędziwiatrów, którym wesołej zabawy wciąż mało. Gra przeznaczona jest dla dzieci od 5 roku życia.
W pudełku znajdziemy:
4 - częściową, dwustronną planszę labiryntu
7 żetonów 
55 kartCelem gry jest jak najszybsze odnalezienie piesków, lub kotków na planszy labiryntu. W tym celu odwracamy kartę, na której będzie pokazany zwierzak od którego mamy rozpocząć naszą wędrówkę po planszy. Idąc wzrokiem i tylko wzrokiem po dróżkach labiryntu szukamy do kogo dojdziemy. Gdy już znamy odpowiedź, musimy jak najszybciej sięgnąć po żeton z tą postacią. Proste? Oczywiście, że tak. Powiecie nudy, dwa razy zagramy i już będziemy znać całą planszę. Nic podobnego. Elementy planszy są dwustronne. Przy każdej kolejnej rozgrywce przekładamy kartoniki z fragmentem labiryntu tak jak pokazuje karta, która leży na wierzchu. Dzięki temu mamy aż 96 wersji labiryntu. Super pomysł, tak niewiele części, a tak wiele możliwości.


Gra przeznaczona jest dla dzieci i nie tylko, które lubią szybką rywalizację. Niestety ta gra nie nadaje się zbytnio dla mojej córki, która z mlekiem matki wyssała gen rywalizacji w wersji hard. Dosłownie, moje dziecko grę potraktowało prawie jak Igrzyska Śmierci :D, a ona była jak wojownicza księżniczka. 
Dla wszystkich, mniej wojowniczych dzieciaczków, bardzo polecam tę grę. Jest inna niż dotychczasowe nasze gry, aczkolwiek zabawa w nią może być ciekawą rozrywką dla całej rodziny. Fajnie ćwiczy skupienie, bystre oko i refleks. Lubię w niej również to, że dziecko może bawić się w nią samo. Wtedy u nas jest dużo spokojniej :D 

Nabyć grę Mam Cię firmy Alexander możecie TUTAJ oraz w dobrych sklepach z grami :)

TOP