piątek, 21 kwietnia 2017

Magazyn Odkrywca - National Geographic.

Nie wiem jak wasze dzieci, ale moja córka to straszna gaduła. Często, gdy ja np. robię kolację ona siada koło mnie i opowiada mi różne rzeczy. Jakiś czas temu też tak było. Patrycja zaczęła od niewinnego CZY TY WIESZ, że ludzie podchodzą blisko tornada, żeby go badać. Moje dziecko było bardzo zdziwione tym faktem, ale kontynuowało dalej, czy ty wiesz mamo, że są sierocińce dla słoniątek. Każde z słoniątek ma 3 opiekunów i nawet uczą się taplać w błocie. 
Słowa córki zbytnio mnie nie zdziwiły, pewnie w szkole rozmawiali na ten temat na lekcji. Moja córka niestrudzenie kontynuowała dalej opowiadając mi o tym sierocińcu, aż powiedziała jedno zdanie, które wprawiło mnie w osłupienie. TERAZ CZYTAM O HIEROLGIFACH. Słucham, o czym ty teraz czytasz i gdzie ty o tym czytasz? Zdziwiłam się bardzo. 

Co się okazało. Moja córcia chodziła sobie na przerwach do biblioteki i czytała magazyn Odkrywca. To właśnie w nim wyczytała te wszystkie ciekawe informacje. Jako, że w bibliotece już się kończyły egzemplarze, postarałam się o własne egzemplarze dla mojej żądnej wiedzy córki.Magazyn Odkrywca przeznaczony jest dla dzieci od 8 do 12 roku życia. Jest to czasopismo dwujęzyczne polsko - angielskie. W każdym numerze znajdują się 3 całe artykuły w języku angielskim. Jest to angielski na podstawowym poziomie, ze słowniczkiem. Dodatkowo najciekawsze informacje napisane są dodatkowo w języku polskim.Jeśli chodzi o tematy poruszane w numerach, są one bardzo różnorodne. Nie jest to magazyn typowo przyrodniczy. Owszem dużo jest tematów poruszających ten obszar, w końcu w przyrodzie jest wiele ciekawostek, które zainteresują naszych młodych odkrywców. Oprócz nich w magazynie poruszane są tematy związane z sztuką, gospodarką, odkryciami, odkryciami geograficznymi, historią. Wszystko to co może zaciekawić młodego, bardzo wymagającego czytelnika. I te przepiękne zdjęcia, które zdobią czasopismo.


Tematy kwietniowego numeru:
- Wygadane zwierzaki.
- Tajniki języka.
- Helping Pandas.
- Węże.
- A Lady and her Secrets.
- Zbadajmy jaskinie.
- Colours, Stripes and Spots.
- Słowograjki.

Nie jest prosto zaszczepić w dzieciach pasję do nauki, szczególnie w dzisiejszych czasach. Magazyn Odkrywca to potrafi. Artykuły są ciekawe i napisane w bardzo przystępny sposób. Moja Patrycja, która dopiero za miesiąc kończy 8 lat, a magazyn czyta już od kilku miesięcy, nie ma problemu ze zrozumieniem treści, które są tam zawarte.


Dziś nie ja, lecz Patrycja POLECA waszym dzieciom magazyn Odkrywca. Nie czekajcie, tylko prenumerujcie go już dziś o TUTAJ. Dodam tylko, że prenumeratorzy mają dostęp do dodatkowych materiałów na komputer.


TOP