poniedziałek, 6 marca 2017

Sports mama czyli wróć do formy w 12 tygodni po porodzie.

Jesteś w ciąży, przytyłaś ponad 15 kg i boisz się, że powrót do sylwetki sprzed ciąży jest niemożliwy. Jeśli odpowiedziałaś na te pytania na TAK, to książka Sports mama wydawnictwa Muza jest właśnie dla ciebie :)
Aleksandra Rożnowska, autorka tej książki, to trenerka i fizjoterapeutka, a prywatnie mama, która w ciąży przytyła 20 kg. Dzięki swojemu doświadczeniu, opracowała 12 tygodniowy program oparty na planie treningowym i zbilansowanej diecie.
 Powiecie nic nowego, pełno tego na rynku. I tak i nie, ponieważ jest to program przeznaczony dla świeżo upieczonych mam, a kto lepiej zrozumie mamę i jej problemy jak nie druga mama. Tylko druga mama wie co to są nieprzespane noce, kolki, ząbkowanie itp.
Pierwszy rozdział porusza kwestie ciąży, problemów jakie mogą wtedy wystąpić. Autorka omawia aktywności fizyczne jakie możemy uprawiać podczas ciąży.
Drugi rozdział to okres tuż po porodzie, czyli okres gdy przebywamy jeszcze w szpitalu. Zdjęcie poniżej.Książka opisuje okres, po okresie. Szpital. powrót do domu, do życia codziennego. Autorka stopniowo wprowadza mamę w aktywność fizyczną, która pozwoli jej wrócić do sylwetki sprzed ciąży. Pokazuje jak ćwiczyć podczas codziennych czynności domowych tj. prasowanie, sprzątanie, spacery z dzieckiem. Naszym kompanem do ćwiczeń będzie nasze maleństwo :) 
Trening jest rozpisany dzień po dniu. Ćwiczenia są szczegółowo pokazane. Dodatkowo w książce znajdziemy porady żywieniowe, jak zarządzać czasem oraz rozdział poświęcony infekcjom intymnym.

Autorka uwzględnia w swojej książce cesarskie cięcie. Porusza temat pionizacji po takim porodzie, jak należy siadać oraz jak wstawać oraz porusza temat dalszych ćwiczeń.Jeśli spodziewasz się dziecka, to  książka Sports mama wydawnictwa Muza jest dla ciebie. Dodam, że książka jest bardzo ładnie wydana z wieloma zdjęciami przedstawiającymi ćwiczenia. Ja swój egzemplarz przekazałam już mamie Emilki. Niech jej się dobrze i mądrze wraca do formy z Aleksandrą Rożnowską :)

Książkę można kupić w każdej dobrej księgarni oraz TUTAJ w promocyjnej cenie 25,94 zł


TOP