piątek, 31 marca 2017

Kontrastowe karty dla niemowląt - Kapitan Nauka.

Gdy mój Kuba był mały, tak naprawdę o tym jak niemowlę się rozwija można było wyczytać w poradnikach, ale nie było jeszcze na rynku tylu pomocy co teraz i takiej świadomości, że można dzieciom pomóc w tym rozwoju. Dziś chciałabym poruszyć temat wzroku u niemowląt. 
Otrzymałam dla naszej 3 miesięcznej Emilki A kuku! Kontrastowe wzory i A kuku! Kontrastowe obrazki firmy Kapitan Nauka.
 Do kart dołączona jest książeczka, w której bardzo fajnie opisane jest to zagadnienie: "W chwili narodzenia maluch widzi trzydzieści razy słabiej od dorosłych. Obraz, który ma przed oczami, przypomina ten oglądany przez zamarzniętą szybę - jest nieostry i rozmyty. Noworodek najlepiej widzi kontrastowe zestawienia: czerń i biel, ale tylko pod warunkiem, że wzory są wyraźne. Lepiej dostrzega to, co znajduje się na skraju jego pola widzenia niż w centrum, i to, co jest oddalone od jego oczu nie więcej niż o 20-30 centymetrów."

W książeczce oprócz opisu rozwoju wzroku, znajdują się opisane ćwiczenia na wykorzystanie kart. Jest ich w sumie 8 i są one dokładnie omówione. 


Tak prezentują się karty z A kuku! Kontrastowe wzory firmy Kapitan Nauka.

Tak prezentują się karty z A kuku! Kontrastowe obrazki firmy Kapitan Nauka.

To, że Kapitan Nauka dba o jakość swoich produktów, to wiem już od jakiegoś czasu. Dodam, że karty są odpowiedniej wielkości do rączek małej kruszynki. Wszystkim dbającym o rozwój swoich niemowlaczków polecam karty A kuku! Kontrastowe wzory i A kuku! Kontrastowe obrazki firmy Kapitan Nauka. Cena takich kart to 14,99 i możecie nabyć je TUTAJ
TOP