piątek, 24 marca 2017

Kalambury obrazkowe firmy Alexander.

Kalambury to gra, którą znam z dzieciństwa. Potrafiłyśmy z koleżankami godzinami grać w nią, szczególnie na imprezach urodzinowych. Niestety my nie miałyśmy gotowych kart z hasłami, tak jak jest w dzisiejszych czasach. Dzięki grze Kalambury obrazkowe firmy Alexander, młodsze dzieci mają ułatwioną sprawę. NIe muszą przejmować się wymyślaniem haseł.Gra składa się z:
- kart obrazkowych - 165 szt.
- planszy
- pionków do gry
- żetonów
- klepsydry

Jak większość z was wie, jest to gra zespołowa, dlatego idealna na imprezy, gdy uczestników jest większa ilość. Celem gry jest odgadnięcie przez drużynę jak największej liczby obrazków pokazywanych przez przedstawiciela drużyny. Osoba, która ma przedstawić obrazek może posługiwać się opisem słownym, lub też pokazywać. Dla urozmaicenia gry, dołączono do kart planszę. Nie lubiący zasad oczywiście nie muszą się do niej stosować, ale jest to zawsze jakieś urozmaicenie. Plansza będzie wyznaczała nam, czy mamy pokazywać hasło, czy je opisywać, a może będziemy mieli pomocnika z drużyny, lub też będziemy mieli dodatkowy czas. 

Oczywiście na pokazanie hasła mamy określony czas, który wyznacza klepsydra. Karty mamy w 3 kategoriach: przedmioty, osoby/zwierzęta, czynności. 


Gra Kalambury obrazkowe firmy Alexander to fantastyczna, pełna śmiechu rozrywka dla całej rodziny, dla przyjaciół na imprezie, która umili nam chwile z rodzina, lub rozkręci nie jedne przyjęcie dla dzieci i dorosłych.


Moja Patrycja chciała mieć tę grę od momentu, gdy byliśmy u przyjaciół z wizytą. Spodobała jej się od pierwszej rozgrywki. Teraz mamy i my. Jeśli w waszych zbiorach gier, jeszcze jej nie ma, to koniecznie musicie ją nabyć np. TUTAJ
TOP