poniedziałek, 6 lutego 2017

Poznajemy godziny- gra Alexander

Poznajemy godziny to gra firmy Alexander, którą chcę wam dziś przedstawić. Jak sama nazwa mówi, jest to gra edukacyjna, dzięki której nasze dziecko nauczy się korzystać z zegara. Teoretycznie dzieci zaczynają poznawać godziny w pierwszej klasie, ale o ile będzie im łatwiej, gdy pójdą do szkoły już z tą wiedzą.

My rodzice mamy o tyle łatwiej, że do nauki (nie tylko godzin) możemy użyć, tak jak w tym przypadku, gry planszowej. Każdy przecież wie, że najlepiej  uczy się przez zabawę. Dlatego do nauki zegara wybrałam dla Patrycji taką oto grę Poznajemy godziny firmy Alexander.

Gra jest bardzo prosta. Ma 2 warianty trudności. Jeśli dopiero zaczynamy naukę godzin należy wybrać wariant A gry. Gramy jak w zwykłej planszówce typu chińczyk. Elementem różniącym są pola oznaczone słońcem, księżycem, komputerem, TV i pole z ?.Słońce i księżyc to pola czasu. Wskazują z której kupki mamy wziąć kartę z zadaniem do wykonania. W wariancie A wykonujemy tylko część z białego pola, natomiast w trudniejszej opcji dodajemy zadanie z błękitnej części. Za poprawnie wykonane zadanie dostajemy żeton.
Do pomocy mamy zegar, który ma zaznaczone: godziny, godziny wersję powyżej 12.00, minuty. Zegar jest fantastyczną pomocą do nauki godzin. Właśnie dzięki niemu, moja córka szybko pojęła zegar i niuanse dotyczące godzin rannych i popołudniowych.


Pola komputera i Tv czyli tzw. złodzieje czasu odbierają nam żetony. Natomiast gdy staniemy na ? możemy wybrać sobie dowolne zadanie.


Proste? Oczywiście, że proste, a przy okazji zabawy dziecko pochłania wiedzę, przed którą mógłby się bronić. Wiadomo jak rodzice, nauczyciele każą się czegoś uczyć to nie za bardzo się to dzieciom podoba, natomiast zabawa z rodziną to zupełnie co innego.

Oprócz tego, że gra Poznajemy godziny firmy Alexander jest bardzo przydatna, to również jest bardzo ładnie, solidnie wykonana. Na dodatek jest w bardzo dobrej cenie, jak większość gier tej firmy.

TOP