poniedziałek, 6 lutego 2017

Poznajemy godziny- gra Alexander

Poznajemy godziny to gra firmy Alexander, którą chcę wam dziś przedstawić. Jak sama nazwa mówi, jest to gra edukacyjna, dzięki której nasze dziecko nauczy się korzystać z zegara. Teoretycznie dzieci zaczynają poznawać godziny w pierwszej klasie, ale o ile będzie im łatwiej, gdy pójdą do szkoły już z tą wiedzą.

My rodzice mamy o tyle łatwiej, że do nauki (nie tylko godzin) możemy użyć, tak jak w tym przypadku, gry planszowej. Każdy przecież wie, że najlepiej  uczy się przez zabawę. Dlatego do nauki zegara wybrałam dla Patrycji taką oto grę Poznajemy godziny firmy Alexander.

Gra jest bardzo prosta. Ma 2 warianty trudności. Jeśli dopiero zaczynamy naukę godzin należy wybrać wariant A gry. Gramy jak w zwykłej planszówce typu chińczyk. Elementem różniącym są pola oznaczone słońcem, księżycem, komputerem, TV i pole z ?.Słońce i księżyc to pola czasu. Wskazują z której kupki mamy wziąć kartę z zadaniem do wykonania. W wariancie A wykonujemy tylko część z białego pola, natomiast w trudniejszej opcji dodajemy zadanie z błękitnej części. Za poprawnie wykonane zadanie dostajemy żeton.
Do pomocy mamy zegar, który ma zaznaczone: godziny, godziny wersję powyżej 12.00, minuty. Zegar jest fantastyczną pomocą do nauki godzin. Właśnie dzięki niemu, moja córka szybko pojęła zegar i niuanse dotyczące godzin rannych i popołudniowych.


Pola komputera i Tv czyli tzw. złodzieje czasu odbierają nam żetony. Natomiast gdy staniemy na ? możemy wybrać sobie dowolne zadanie.


Proste? Oczywiście, że proste, a przy okazji zabawy dziecko pochłania wiedzę, przed którą mógłby się bronić. Wiadomo jak rodzice, nauczyciele każą się czegoś uczyć to nie za bardzo się to dzieciom podoba, natomiast zabawa z rodziną to zupełnie co innego.

Oprócz tego, że gra Poznajemy godziny firmy Alexander jest bardzo przydatna, to również jest bardzo ładnie, solidnie wykonana. Na dodatek jest w bardzo dobrej cenie, jak większość gier tej firmy.

18 komentarzy

 1. Najlepszy sposób na naukę. Przez zabawę właśnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale świetna gra z pewnością ją zakupimy dla córki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzieciaczki mojej kolezanki uwielbiaja takie zabawy!

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam wszystkie gry planszowe, są świetną zabawą dla dziecka i dzięki temu mile spędzamy wspólnie czas :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super gra, u nas jeszcze na to troszkę za wcześnie, ale już naprawdę nie mogę się doczekać, aż będziemy mogli wspomagać się takimi gadżetami :)

  OdpowiedzUsuń
 6. super, niedługo się za to wezmę. jak narazie najbardziej popularna u nas godzina to : OSZÓSTMEJ :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Idealnie wbiłaś się z tematem w teraźniejsze moje zainteresowania :) Dzięki Ania

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajna sprawa w przeciwieństwie do ulubionej zabawy z zegarem mojej córki. Przesuwa na oślep wskazówki i pyta "która godzina". Może tak całe wieki (w przeciwieństwie do mnie;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawa gra rozważę ją dla synka :) Bo nauka przez zabawę jest najlepsza :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Najlepszy sposób na naukę to przecież zabawa :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mamy jedna czy dwie gry tej firmy i jestem zadowolona. Syn też, bo non stop gra. Ta będzie super, bo akurat jesteśmy na etapie pytan o czas.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ale fajny i ciekawy pomysł na naukę :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Oby jak najwięcej takich gier powstawało. Świetna jest.

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetna sprawa, w końcu najszybciej nauczymy się przez zabawę:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Dzieci najlepiej uczą się właśnie poprzez zabawę, dlatego tego typu gry mają u mnie wielki plus;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo fajny sposób na naukę, rzeczywiście teraz jest wiele sposobów jak poprzez zabawę szybciej nauczyć dzieci pewnych umiejętności. Ja sama pamiętam, że nauczyłam się dopiero w szkole

  OdpowiedzUsuń
 17. Ciekawa propozycja edukacyjna - rzeczywiście może pomoc w nauce zegara :)

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP