piątek, 4 grudnia 2015

Mikołajki w muzeum Łomża

Wczoraj Patrycja z klasą była na spotkaniu mikołajkowym w muzeum. 
Dzieci miały okazję obejrzeć przepiękną wystawę pt.:"Chińskie hafty i latawce". Wszystkie obrazy, które tam zobaczyliśmy zostały wyhaftowane. Wyglądały bardzo realistycznie, zupełnie jak obrazy.
Najbardziej zadziwiający okazał się obraz wyhaftowany dwustronnie. Z jednej strony przedstawia leżącego chłopca, natomiast z drugiej strony dziewczynkę. Coś niesamowitego. Zresztą sami zobaczcie.
Dzieciom najbardziej podobały się latawce. Wcale się im nie dziwię. To nie są zwykłe latawce. To prawdziwe arcydzieła. Dzieci dowiedziały się jak bardzo pracochłonne i wymagające cierpliwości jest tworzenie takiego latawca.
Na wystawie były też inne eksponaty, oprócz Haftów i latawców np. przepiękne, kolorowe parasolki oraz wachlarze. Największy z nich możecie podziwiać na zdjęciu poniżej.Po zwiedzeniu wystawy, nastąpiła część najbardziej oczekiwana przez dzieci, czyli spotkanie z Mikołajem. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy, oglądaliśmy bajkę, ale najfajniejsze było odbieranie drobnego upominku od Mikołaja. Dzieci śpiewały mu piosenkę, recytowały wiersze, dodawali itp.


Pasuje ta moja córcia do Mikołaja :)

Było fantastycznie. Mam nadzieję, że w następnym roku, też się wybierzemy.

6 komentarzy

 1. Jakie fajne mikołajki:) córeczka wygląda ślicznie;*

  OdpowiedzUsuń
 2. Pieknie!!! Bardzo oryginalny pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ale super miejsce :) a ten haft niesamowity!

  OdpowiedzUsuń
 4. Fantastyczne miejsce! Już nie mogę się doczekać kiedy moje dzieciaki będą na tyle duże, że będziemy mogli z nimi podróżować po całej Polsce i chodzić do właśnie takich miejsc:

  OdpowiedzUsuń
 5. Do Łomży nie mamy tak daleko. Kiedyś musimy sie wybrać. :)

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP