środa, 17 czerwca 2015

Przygody Fenka + Rozdanie.

Przygody Fenka to zestaw edukacyjnych książeczek dla przedszkolaków. Jego głównym bohaterem jest 3 letni Fenek. Wraz z nim dziecko w pierwszej serii "Pory roku" poznaje wiosnę, lato, jesień, zimę.

Walory edukacyjne książeczek:

"Na każdej stronie znajduje się pytanie, dzięki któremu dziecko lepiej zrozumie treść czytanej bajki, poćwiczy liczenie, nazywanie kolorów, określanie stosunków przestrzennych czy opisywanie elementów widocznych na ilustracji. Rodzic może zadawać pytanie po przeczytaniu każdej strony tekstu lub na zakończenie bajki.""W każdej książeczce trzy wyrazy oznaczone są kolorem czerwonym. Plansze z ich zapisem dostępne są bezpłatnie w zakładce „Materiały do pobrania”. Znaleźć tam można także opis metody wczesnej nauki czytania."


"Na końcowych stronach każdej z bajek, zamieszczone są pomysły na spędzenie czasu po przeczytaniu książeczki. Znaleźć tam można propozycje interesujących wycieczek, kreatywnych prac plastycznych i technicznych, jak również ćwiczeń rozwijających umiejętności matematyczne maluchów."


"Wspaniałym uzupełnieniem „Przygód Fenka” są dostępne na naszej stronie „Pamiętniki Fenka”. Przedstawiają one ważne zmiany zachodzące w życiu głównego bohatera i pokazują świat jego oczami. Pierwszy pamiętnik „Witajcie!” jest już dostępny – warto zapoznać się z nim przed przystąpieniem do czytania pierwszej serii „Pory roku”."


Książeczki, oprócz  walorów edukacyjnych, posiadają piękne, kolorowe ilustracje, które spodobały się zarówno moim dzieciom jak i mi. Wykonane są bardzo estetycznie,  z dobrej jakości papieru. 
Podoba mi się, że do książeczek można za darmo na stronie Fenek.pl wydrukować sobie kolorowanki, karty pracy, scenariusze zajęć, wyrazy do globalnego czytania. 

Według mnie książeczki są godne polecenia. 

Już w wakacje ukaże się kolejna seria pt. "BEZPIECZEŃSTWO"

Cena książeczek jest bardzo przystępna - 6,95 za szt. (książeczka posiada 20 stron)


10 komentarzy

 1. Super bajeczki...może się załapiemy ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. świetne te książeczki, byłyby idealne dla mojej Karolci, ona uwielbia tego typu bajeczki :) w wolnej chwili zapiszę się na fb ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. albo i nie :( bo doczytałam że trzeba mieć konto prywatne na fb ;/ a ja już nie mam...

   Usuń
 3. Myślę, że takie książeczki mają bardzo dobry wpływ na dziecko:) Pozycja rzeczywiście godna polecenia:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. fajne te bajeczki akurat dla mojego synka na 3 urodzinki :D

  OdpowiedzUsuń
 5. To i ja staję do losowania :) Z chęcią Steff przygarnie nowe książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Podobają mi się te książeczki, zwłaszcza, że sa dobre do nauki czytania :) Spróbuję swoich sił w rozdaniu :) choć szczęścia w takich rzeczach nie mam......

  OdpowiedzUsuń
 7. ale fajniutkie te książeczki :D

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP