sobota, 4 października 2014

Fotelik samochodowy - CARETERO.

Jakiś czas temu zaproponowano mi udział w testach konsumenckich TESTERO przeprowadzanym przez firmę CARETERO.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

                                                                                                                                                                   
Do testów zaproponowano mi fotelik samochodowy MOVILO. W pierwszym momencie miałam wątpliwości, ponieważ jest to fotelik, który nie posiada własnych pasów bezpieczeństwa. No bo jak to, przecież moje "maleństwo" jest jeszcze za małe na taki fotelik. Po przemyśleniu sprawy, postanowiłam wypróbować. W końcu jak się nie spodoba, to nie muszę takiego używać.Fotelik CARETERO MOVILO przeznaczony jest dla dzieci w przedziale 15-36 kg (II i III grupa). Jako, że nie posiada własnych pasów bezpieczeństwa, nadaje się tylko do samochodu wyposażonego w pasy bezpieczeństwa z 3-punktową blokadą i 3-punktowym elementem zwijającym. Nie należy montować go na przednim siedzeniu, jeśli poduszka powietrzna jest aktywna. Nie można go również montować, jeśli siedzisko jest wyposażone tylko w pas biodrowy. 

Fotelik ma regulowane oparcie, dzięki czemu mamy możliwość ustawienia fotelika pod odpowiednim kątem. Wysokość zagłówka również jest regulowana co jest istotne przy mniejszym jeszcze dziecku. W tym zagłówku jest uchwyt, przez który przekłada się pas, tak aby nie dotykał on szyi dziecka - reguluje wysokość pasa.
W przypadku naszego starego fotelika wyposażonego w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa zdarzało się, szczególnie w dłuższej podróży, że pasy spadały z ramionek. Trzeba zawsze było pamiętać o każdorazowym ustawieniu i napięciu pasów. Jeśli się tego nie zrobiło, to wtedy już nie spełniały swojej roli, ponieważ nie trzymały dziecka.  W tym przypadku dziecko zapięte jest pasem, w który wyposażony jest samochód. Pas ten ma oczywiście samonapinacz i nie zdarzają się już takie sytuacje, że w trakcie jazdy pas spadnie, lub dziecko siebie go zdejmie, bo mu się np. nie podoba lub też jest mu nie wygodnie ;).
Szerokie, grube siedzisko , oraz podłokietniki zapewniają dziecku odpowiedni komfort jazdy. Jest również możliwość zdemontowania oparcia i korzystania z samego siedziska. Ponadto fotelik jest lekki. Łatwo się go przekłada z jednego samochodu do drugiego.

Fotelik bardzo łatwo się montuje, a dzięki szczegółowej instrukcji nie ma problemu z prawidłowym ustawieniem wysokości zagłówka, oraz prawidłowym zapięciem dziecka w pasy, a przecież jest to bardzo ważne, dla jego bezpieczeństwa.
Zdejmowana tapicerka, bardzo ułatwia utrzymanie fotelika w czystości. Tapicerkę bardzo łatwo się zdejmuje, wystarczy poodpinać rzepy i gotowe. Możemy uprać ją w ręku lub w pralce na 30 stopni C. Nie należy wirować, ani suszyć w suszarce. Tapicerki się nie prasuje.Fotelika używamy już od 3 tygodni. Patrycja jeździ w nim codziennie do przedszkola, ale również mamy za sobą długą podróż - ok. 300 km. Córce jechało się wygodnie. Podczas spania głowa, czasami leciała jej do przodu, ale w naszym starym foteliku też tak bywało.

Mimo początkowych wątpliwości, przekonałam się do tego fotelika. W takim foteliku, nie będę miała problemu z zapięciem Patrycji w zimie.  Długa kurtka nie będzie już przeszkadzała w zapinaniu pasa, a córce będzie dużo wygodniej w tego typu foteliku. Jak się okazuje, moje "maleństwo" nie jest już takim maleństwem :( jak mi się wydawało.


Jeśli Wy macie ochotę przetestować produkty TOYZ albo Caratero  możecie się zgłosić do programu TESTERO.                                          
TOP