piątek, 25 lipca 2014

Emilia Piórko i gwiezdne schody.

Gdy zaproponowano mi recenzję dwóch pierwszych części Emilki Piórko myślałam, że to książka akurat dla Patrycji i przez jej pryzmat oceniłam te książki. Pozytywnie pierwszą część i niezbyt pozytywnie drugą.                                                                                                                                                                                                                                        
   
Jakież było moje zdziwienie, gdy dostałam propozycję recenzji następnej książki z tej serii. W pierwszej chwili się przestraszyłam, ale moja ciekawość wzięła górę. Tym razem postanowiłam przeczytać ją najpierw sama. Akurat ta seria książek Holly Webb przeznaczona jest dla starszych dziewczynek, które już wiedzą, że wróżki nie istnieją i jest to tylko fikcja literacka. Tak właśnie do niej podeszłam. Dla takich dziewczynek jak moja Patrycja, nie jest to odpowiednia lektura. Jak każda mała dziewczynka wierzy, że wróżki istnieją i są dobre. Z niecierpliwością czeka kiedy wypadnie jej pierwszy ząb, aby zębowa wróżka mogła po niego przyjść. Jednak gdy będzie już w odpowiednim wieku, wtedy sama będzie mogła przeczytać serię o Emilce.


Dostałam do recenzji czwartą część książki pt. "Emilia Piórko i gwiezdne schody." Pierwsze strony, to takie mini streszczenie poprzednich części książki. 
Czwarta część opowiada o uczuciu zazdrości, odrzucenia związanego z pojawieniem się nowego dziecka (wróżki) w domu. O potrzebie poznania przyczyn porzucenia przez biologiczną matkę, bo jak pamiętacie Emilka została adoptowana przez rodzinę wróżek.

W tej części Emilki, Holly Webb znów pokazuje swe lekkie pióro. Akcja książki bardzo mnie wciągnęła, szczególnie część, gdy główna bohaterka zostaje zabrana do świata wróżek, aby towarzyszyć swojej przybranej mamie przy porodzie. Co się wtedy dzieje...? Nie powiem. W książce dowiadujemy się również dlaczego Emilka została porzucona, ale tego też Wam nie powiem :)

Książka jest bardzo wciągająca i pouczająca. Oprócz wartkiej akcji, jak zwykle Holly Webb przybliża młodemu czytelnikowi trudne tematy w bardzo przystępny sposób.

Tym razem jestem zachwycona książką. To najciekawsza z tych części, które czytałam. Szkoda, że nie otrzymałam trzeciej części, bo tam też się działo :)
TOP