poniedziałek, 9 czerwca 2014

Metamorfoza pokoju dziecięcego .

Rozpoczął się 5 tydzień Szkoły Księżniczek. Patronuje mu Roszpunka. W tym tygodniu należy zaczarować swój pokój aby przemienić go w magiczną komnatę :) i zdobyć odznakę twórczej księżniczki.                                                                    


                                                                                                                                                             
Ci którzy u mnie bywają częściej wiedzą, że kocham piękne wnętrza. Często pokazuję inspiracje pięknych pokoi dla dzieci, dlatego ten tydzień Szkoły księżniczek przypadł mi wyjątkowo do gustu. Całkiem niedawno rozpoczęliśmy metamorfozę pokoju Kuby i Patrycji. Nie jest to proste stworzyć pokój dla rodzeństwa odmiennej płci. Zupełnie inaczej by one wyglądały, gdyby to były dwa oddzielne pokoje. Ale jest jak jest. U mnie metamorfoza pokoju dzieciaczków jeszcze nie jest zakończona, ale już tylko kilka szczegółów zostało do zrobienia.
                                                                                                                                                     

A to kilka rad na wielką lub małą metamorfozę pokoju.

1. Najpierw  powinniśmy ustalić koncepcję pokoju. Jak wyobrażacie sobie swój wymarzony pokój. Pamiętajmy o miejscu do zabawy, nauki, odpoczynku.

2.Następnie należy wybrać kolor. Nie każdy kolor nadaje się do pokoju dziecięcego. Trzeba to dobrze przemyśleć.      


U nas kolor miętowy okazał się idealny. Podoba się Kubie i Patrycji.

3.Gdy dziecko bardzo lubi malować fajnym pomysłem jest zrobienie tablicy do malowania. Pomysły na fajne tablice znajdziecie TUTAJ.

4. Łóżko i biurko to najważniejsze meble w pokoju. Łóżko nie powinno stać tuż pod oknem ani w sąsiedztwie kaloryfera. Biurko najlepiej ustawić pod oknem, aby jak najdłużej korzystać z dziennego światła.

5.Ważną rolę pełnią dodatki - potrafią zdziałać cuda. Gdy nie możemy sobie pozwolić na duży remont, dodatki takie jak: poduszki, zasłonki, obrazki, abażury mogą odmienić pokój nie do poznania. Wcale nie trzeba kupować, możemy zrobić orginalne dodatki sami.

6.Innym sposobem na wielką przemianę małym kosztem może być przemalowanie mebli specjalną farbą, lub dodanie nowych ozdobnych gałek. Nas to dopiero czeka :)

TOP